Wycieczka do Krakowa bez zaplanowanego noclegu to trochę tak,

jakby polizać pyszny cukierek, ale tylko przez papierek.

Niby ma się go w dłoni, niby jest tuż obok,

ale smak jednak nie ten, jakiego byście oczekiwali.

5 rad, o których pamiętaj rezerwując nocleg dla grup w Krakowie

Kraków to miasto, które szczególnie potrafi zauroczyć wczesnym wieczorem. Jeszcze nie szykuje się do snu, ale staje się z jednej strony aktywne, ale z drugiej – nieco nostalgiczne, refleksyjne gdy podświetlone mury przypominają o setkach lat dziedzictwa. Późna kawa nigdzie nie zasmakuje tak, jak w urokliwym ogródku centralnego Krakowa; z kolei Kazimierz po zmroku jeszcze bardziej wygląda jakby czas się w nim zatrzymał.
Wyjazd do Krakowa – niezależnie od charakteru grupy czy wieku uczestników wycieczki – powinien być skonstruowany tak, by choć przez jedną noc zasmakować owego krakowskiego cukierka w pełni, przez wieczór i pół nocy.
Trzeba jednak pamiętać, że nocleg noclegowi nierówny. O ile spontaniczna wycieczka do Krakowa dla studenckiego duetu może skończyć się spaniem wręcz gdziekolwiek, wyjazd grupowy to całkowicie inne wymagania i założenia. Jak nie popełnić błędu planując nocleg w Krakowie i na co zwrócić uwagę wybierając się do stolicy Małopolski? Wystarczy przestrzegać 5 zasad, dzięki którym zyskasz pewność, że Twój nocleg w Krakowie będzie tani, bezpieczny, a jednocześnie w pełni… krakowski.

     aneks kuchenny w apartamencie

      sypialnia w apartamencie

Zasada 1. Zadbaj o lokalizację

Łatwo oczywiście powiedzieć, a gorzej – czasami – wykonać. Kraków nie jest z gumy, więc szczególnie w sezonie wiosenno-letnim o nocleg dla grupy może być niełatwo. Czy warto zrezygnować ze spania w okolicach centrum na rzecz np. przedmieść? Niekoniecznie. Różnice cenowe zwykle bywają stosunkowo niewielkie, ale już wrażenia – diametralnie inne. Idealne lokalizacje na nocleg dla grupy w Krakowie to oczywiście Rynek Główny i jego okolice. To prawdziwe centrum turystyczne miasta. W przypadku młodszych grup turystów – do takich zaliczamy np. wycieczki szkolne – niepodważalną zaletą jest bliskość innych atrakcji, zarówno Kazimierza jak i wzgórza wawelskiego.

Zasada 2. Analizuj internet

Nawet jeśli już masz dobre miejsce na nocleg w Krakowie – aktywnie sprawdź sieć pod kątem alternatyw. Wykorzystaj porównywarki internetowe. Jednak jeśli znajdziesz wolne miejsca w popularnych serwisach – sprawdź, czy bezpośrednio nie zarezerwujesz ich taniej. Różnice cenowe na noclegu mogą sięgać nawet kilkunastu procent. Co ważne – nawet tanie hostele w Krakowie dysponują już internetowym systemem rezerwacji. Ta funkcja zdecydowanie przyspiesza zamówienie noclegu w mieście.

Wyszukiwanie noclegu

Nasza strona oferuje możliwość internetowego składania zapytania ofertowego

Zasada 3. Przemyśl idealny standard

Zastanów się za co – rezerwując w Krakowie hostel dla grupy – zapłacicie. Choć hotele, hostele, pensjonaty i domy noclegowe prześcigają się w wyliczaniu swoich zalet, nie przyjeżdżacie do Krakowa po to, by korzystać non-stop z bezpłatnego WiFi. Tego typu udogodnienia mogą pomóc w wyborze idealnej bazy noclegowej dla wycieczki, ale nie powinny być podstawowym kryterium wyboru. Kluczowa jest raczej lokalizacja oraz komfort. Standard łazienek czy aneksy kuchenne w pokojach są bardzo znaczące. Wycieczka grupowa do Krakowa ma być raczej wspólnym spacerem po mieście niż wyjazdem, podczas którego w podgrupach toczyć będzie się wspólne oglądanie pasma serialowego w pokojach.

stylowo urządzona sypialnia w apartamencie

Oferujemy szeroki wybór standardu oferowanych przez nas obiektów noclegowych

Zasada 4. Wybierz pakiety dla grup

Baza noclegowa w Krakowie to szerokie zestawienie hosteli, hoteli i apartamentów. Wybierając się do Małopolski warto spojrzeć na noclegi przez pryzmat optymalizacji wypoczynku. Czy warto decydować się na samodzielnie przygotowywane posiłki jeśli hostele zapewniają pakiety nocleg + wyżywienie? Ono nie ogranicza się wyłącznie do śniadania. Przyhotelowe restauracje w Krakowie zapewniają też obiady dla grup. Są one dostosowane do konkretnych oczekiwań wycieczki. Można więc liczyć na obiady w iście krakowskim stylu, ale też np. bezglutenowe, opracowane pod kątem potrzeb dzieci czy według innych dietetycznych planów.

Oferujemy przyhotelowe restauracje i zapewniamy wyżywienie dla grup

Zasada 5. Zaplanuj pobyt w Krakowie

Przyjeżdżając do Krakowa zadbaj o każdą minutę pobytu. To nie jest miasto, w którym można marnować czas! Zestawienie atrakcji w samym mieście – ale również ciekawych miejsc na wycieczki po okolicach – powoduje, że warto wybrać noclegi pod kątem planów grupy. Jeśli więc rezerwujesz bazę noclegową dla wycieczki 2- lub 3-dniowej – z wyprzedzeniem opracuj plan zwiedzania miasta oraz okolic.

Przyjeżdżając do Krakowa nie można narzekać na nudę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *