7 najważniejszych atrakcji dla turystów w Krakowie

Planujesz podróż do Krakowa, ale nie wiesz, jakie atrakcje turystyczne zobaczyć? W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto odwiedzić określone miejsca w Krakowie.
krakow-wawel

Zamek Królewski na Wawelu

Jest to jeden z najważniejszych zabytków Krakowa, a jednocześnie bardzo ważne miejsce na mapie miasta. Jest to wzgórze o bardzo bogatej historii. To tutaj zobaczysz Święty Krzyż, Kaplicę i Dzwon Zygmunta, Kryptę Świętego Leonarda i Groby Królewskie.
Market Square at night, Poland, Krakow.

Sukiennice

Jest to obecnie duża sala wystawowa, ale także miejsce, w którym znajduje się Muzeum Narodowe w Krakowie. Jeśli chcesz poznać historię miasta i wiele interesujących faktów - pamiętaj o tej atrakcji turystycznej. Hala została założona w XIII wieku i obecnie jest największą i najstarszą halą targową w Krakowie.
Cracow - the main place

Kościół Mariacki

Jest to jedna z najważniejszych atrakcji miasta z typową gotycką architekturą i zabytkiem architektury Wawelu. Znajduje się na Rynku Głównym w Krakowie. Został zbudowany w XII wieku i został odbudowany po inwazji tatarskiej.
Town Hall tower and Krakow Cloth Hall at dusk, Poland

Wieża Ratuszowa

Wieża ratuszowa w stylu gotyckim została zaprojektowana w XV wieku i ma 70 metrów wysokości. Na mapie miasta jest ważnym punktem turystycznym i co roku odwiedzają go miliony turystów.
ołtarz-wita-stwosza-1024x683

Wieża Ratuszowa

Wieża ratuszowa w stylu gotyckim została zaprojektowana w XV wieku i ma 70 metrów wysokości. Na mapie miasta jest ważnym punktem turystycznym i co roku odwiedzają go miliony turystów.
Kopiec Kościuszki w Krakowie

Kopiec Kościuszki

Jest to jeden z pięciu krakowskich kopców, który został utworzony w 1820 r. Muzeum Kościuszki znajduje się tuż obok kopca, a sam kopiec jest poświęcony Tadeuszowi Kościuszce. Jego wysokość wynosi ponad 35 metrów, a widoki zapierają dech w piersiach.
Remuh Synagogue in Krakow, Poland

Synagoga Remuh

Jest to druga najstarsza żydowska synagoga w Krakowie przy ulicy Szerokiej 40. To ważne miejsce dla żydowskiego społeczeństwa i przykład architektury żydowskiej. Został zbudowany w 16 wieku.
Auschwitz

Oświęcim

Warto również zaplanować kompleksową 2-dniową wycieczkę do Muzeum Auschwitz-Birkenau, której szczegóły można znaleźć tutaj. Z nami odwiedzisz Kraków i Muzeum w Oświęcimiu, a także wspaniałe zakwaterowanie w sprawdzonym hotelu.

KONTAKT

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *