Najważniejsze ciekawostki o Krakowie dla turystów

Kraków to miejsce, które z roku na rok odwiedza coraz więcej grup turystów z całego świata. Jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć w tym pięknym mieście? Kraków od 1030 do 1596 r. Był stolicą Polski, a od 1978 r. Został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na krakowskim Starym Mieście znajduje się ponad sześć tysięcy zabytków, a także 2 miliony dzieł sztuki! To prawdziwa okazja, aby zobaczyć wiele wystaw i zapoznać się z twórczością utalentowanych artystów z całego świata!
kazimierz
Panoramiczny widok na miasto z mostu na Wiśle gwarantuje wiele niezapomnianych wrażeń i wrażeń. Jest to idealne miejsce nie tylko na spacery, ale także dla każdego, kto lubi miłe wspomnienia i widoki na miasto. Film Stephena Spielberga „Lista Schindlera” został nakręcony w jednej z krakowskich dzielnic żydowskich, a większość domów w filmie jest nadal ozdobiona gwiazdami Dawida. W tych domach są dziś kawiarnie, w których można także spróbować pysznych dań kuchni żydowskiej.
Town Hall tower and Krakow Cloth Hall at dusk, Poland
Hałas z wieży Bazyliki Mariackiej słychać co godzinę. Według słynnej legendy melodia hejnału miała być ostrzeżeniem przed wrogiem zbliżającym się do Krakowa w 1240 roku, a trębacz miał o tym poinformować miejscową ludność, ale nie zdążył na czas, bo został trafiony strzałą. Wieża Ratuszowa w Krakowie jest bardzo dobrym punktem komunikacyjnym na mapie miasta, a jej wysokość wynosi 70 metrów.
Zamek Królewski na Wawelu
Dzwon Zygmunta znajduje się w dzwonnicy katedry na Wawelu, waży 11 ton i gra tylko w najważniejsze polskie święta. Wawel ukrywa dzieło Leonarda da Vinci. Uniwersytet Jagielloński jest także najstarszym uniwersytetem w Polsce, który został założony w XIV wieku.
Kraków
Rynek Główny w Krakowie jest ważnym i centralnym punktem Starego Miasta, a jednocześnie najstarszym średniowiecznym rynkiem w Europie o powierzchni 200 x 200 metrów. Najcenniejszą pamiątką tego okresu jest XV-wieczna wieża ratuszowa. Stworzenie legendarnego ołtarza w Bazylice Mariackiej zajęło Witowi Stwoszowi 12 lat!

Jesteś zainteresowany pobytem w Krakowie?

Zobacz naszą ofertę noclegów w Krakowie i zarezerwuj niesamowity pobyt! Pomożemy CI również w organizacji zwiedzania!
 

MARCIN KUŁAK

Tak może wyglądać Twoje zakwaterowanie w Krakowie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *