Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę po Krakowie?

Kraków to miasto słynące z wielu ciekawych legend, bogatej architektury, imponującej historii i wielu zabytków, które warto zobaczyć na własne oczy. To tylko kilka powodów, dla których warto odwiedzić miasto polskich królów.
Cracow - the main place

Imponująca historia i krakowskie legendy

Jedną z najciekawszych legend jest ta o Smoku Wawelskim, który został pokonany przez Szewczyka Dratewkę i ze skóry stworzył wiele skórzanych par butów. Według legendy te buty można dziś kupić w Sukiennicach. Druga legenda to ta o wieżach Kościoła Mariackiego, które są nierówne. Hejnał jest zawsze odtwarzany w wyższej wieży, a Królewski Dzwon Zygmunta znajduje się w dolnej. Legenda głosi, że obie wieże zostały zbudowane przez dwóch braci, którzy byli murarzami. Twórca wyższej wieży, zgodnie z legendą, zamordował brata, a następnie popełnił samobójstwo. W Sukiennicach wisi nóż, który według legendy jest poplamiony krwią braterską.
Town Hall tower and Krakow Cloth Hall at dusk, Poland

Bliskość najważniejszych zabytków w jednym mieście

Jeśli lubisz zwiedzać muzea, zabytki o ciekawej historii, a jednocześnie chcesz wieczorem wypić drinka w klubie lub spróbować lokalnych potraw, warto odwiedzić Kraków. To miasto różnorodnej kuchni, którą można odkrywać bez końca. To samo dotyczy zwiedzania okolicy. Wybierz się na spacer mniej popularnymi ulicami, aby zakochać się w Krakowie i jednocześnie odkryć nowe miejsca.
energylandia-zabawa-wycieczka

Doskonała baza wypadowa na wycieczki

Kraków to miasto, które przyciąga nie tylko swoimi atrakcjami turystycznymi, ale także faktem, że w okolicy jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Co jeszcze warto zobaczyć oprócz Krakowa? Przede wszystkim Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a także Energylandia. Te dwie wycieczki organizujemy kompleksowo dla naszych klientów i grup zorganizowanych turystów. Sprawdź naszą ofertę wycieczek. Kraków to coś więcej niż Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu i inne popularne atrakcje turystyczne. Są to również mniej znane miejsca, ale o historii, którą warto poznać.

NASZA OFERTA WYCIECZEK

KONTAKT

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *