Pokaż wszystkie

Majówka w Krakowie 2019

Majówka w Krakowie 2019. Co robić?

Wielkimi krokami zbliża się upragniony przez wielu czas wiosennego wytchnienia: długi weekend majowy. W tym roku jest on szczególnie łaskawy. Wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, a weekend będzie pięciodniowy. A przy trzech dniach urlopu – aż dziewięciodniowy! Taką okazję trzeba wykorzystać. Kraków zaprasza bogatą ofertą kulturalną, rozrywkową i wypoczynkową. Stolica Małopolski - Kraków to atrakcja sama w sobie i zarazem baza wypadowa do ciekawych wycieczek. Samo miasto szczyci się licznymi zabytkami i muzeami, nie zaniedbując przy tym barwnej oferty rozrywkowej. Okolica natomiast zaprasza między innymi do Kopalni Soli w Wieliczce i Bochni, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu i parku Energylandia w Zatorze.

Gdzie się bawić?

Podczas weekendu majowego w Krakowie dużo się dzieje. Każdy znajdzie coś dla siebie. 28 kwietnia rusza Cracovia Maraton, a do Piwnicy pod Baranami można się udać na koncert jazzowy. 30 kwietnia Teatr Ludowy zaprasza widzów w każdym wieku na japońską baśń „Syn Smoka”. Również tego dnia na wszystkich sentymentalnych czeka koncert starej piosenki w Teatrze Cabaret. Dzieciom Teatr Groteska 4 i 5 maja oferuje spektakle „Tygrys Pietrek” i „Tańcowały dwa Michały”. 4 maja w krakowskiej Tauron Arenie wystąpi Elton John – koncert jest częścią pożegnalnej trasy artysty. Już tylko do 5 maja w Muzeum Narodowym czeka wystawa czasowa „Wyspiański. Nieznany”. Otworem stoją też kina, kluby i parki, a rozrywki w mieście królów nie brakuje nigdy.Zamek Królewski na Wawelu

Co zobaczyć?

Wiosna to wyczekana pora spacerów i imprez w plenerze. Podczas majówki warto na przykład zdobyć cztery kopce krakowskie. Na ciekawych czeka Muzeum Lotnictwa Polskiego i Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Można też wybrać się na dalszą, malowniczą wycieczkę – do Tyńca lub Zakrzówka. Blisko Starówki natomiast na przechadzkę zapraszają Bulwary Wiślane i, oczywiście, Planty. Otworem stoją również niezmiennie najbardziej znane zabytki, jak Wawel, Sukiennice i Bazylika Mariacka. Spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta również należy do przyjemności, zwłaszcza wieczorami.


Gdzie spać i jeść?

Hostel Tutti Frutti

Krakowska baza noclegowa to różnorodna oferta pokoi i apartamentów, hosteli i hoteli na każdą kieszeń. Ich ceny zależą od lokalizacji i udogodnień. Szczególnie warte polecenia są obiekty, które w ścisłym centrum miasta oferują niedrogi nocleg w przyjemnych wnętrzach. Jednym z nich jest Tutti Frutti – hostel przy sławnej ulicy Floriańskiej, w sercu tętniącej życiem Starówki. Największe atrakcje miasta są tu na wyciągnięcie ręki. Świeże pokoje z łazienkami zapewniają odpoczynek. Takiej kwatery można tylko pozazdrościć.

Restauracja Bazylia

Stare Miasto jest pełne knajpek, kawiarni i restauracji. Nie wszystkie jednak odpowiadają zawartości przeciętnego portfela. Poszukując lokalu z bogatym menu i przystępnymi cenami, warto udać się pod Wawel. To tam czeka restauracja Bazylia, w której każda ilość gości jest mile widziana. Kuchnia proponuje smaczne dania polskie i włoskie, jak żurek w chlebie czy pizza z pieca. Niestraszne jej też wszelkie diety. Miejsce docenią grupy wycieczkowe i rodziny z dziećmi, dla których przygotowano kącik zabaw.
Tutti

Hostel Tutti Frutti

od 55

200 m od Rynku Głównego
restauracja dla grup w Krakowie

Restauracja Bazylia

od 24

900 m od Rynku Głównego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *