Pokaż wszystkie

Muzeum Podziemia Rynku

Noc Muzeów 2019 w Krakowie

Noc Muzeów to wydarzenie kulturalne organizowane w Krakowie od 2011 roku. Tej nocy wszystkie muzea miejskie są otwarte dla zwiedzających. Nie potrzeba biletów, nie ma żadnych opłat. Od godz.19:00 do 1:00 tłumy ludzi swobodnie przechodzą od jednej placówki do drugiej i oglądają gromadzone przez wieki eksponaty. W 2019 roku Kraków zaprasza na noc z 17 na 18 maja.

Co zobaczymy?

Podczas Nocy Muzeów otwarte będą instytucje prezentujące dzieła sztuki, osiągnięcia cywilizacji, a także wydarzenia z historii. Wśród nich ekspozycje stałe i wystawy czasowe.

Gdzie szukać noclegu?

To oczywiste, że skorzystanie z możliwości udziału w Nocy Muzeów pociąga za sobą potrzebę pozostania w Krakowie na noc. Po intensywnym zwiedzaniu dobrze jest znaleźć miejsce na odpoczynek. Zresztą to zarazem świetna okazja do zatrzymania się w królewskim mieście na dłużej. Ze względu na lokalizację wielu muzeów oraz dostęp do środków transportu publicznego warto wybrać nocleg w centrum miasta. Oczywiście czeka tu wiele ekskluzywnych, drogich hoteli. Jednak poza nimi godne polecenia są również wygodne hostele i stylowe apartamenty. W przystępnej cenie można otrzymać świeży pokój z łazienką lub całe mieszkanie z aneksem kuchennym. Polecamy nasze obiekty, które przystosowane są do przyjmowania zarówno gości indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.
Zapraszamy do Tutti Frutti lub Draggo House. To nowoczesne i ciekawie urządzone hostele, których największym atutem jest lokalizacja. Położone są na Starym Mieście, przy znanych, zabytkowych uliczkach. Na dotarcie do wszystkich najsłynniejszych miejsc Krakowa – jak Wawel, Sukiennice czy Bazylika Mariacka – wystarczy kilka-kilkanaście minut spaceru. Blisko jest też do Dworca Kraków Główny. Natomiast ciekawą propozycją dla miłośników spokoju i wygody są apartamenty w sławnej dzielnicy Kazimierz. Blisko stąd zwłaszcza na Wzgórze Wawelskie i nad Wisłę. Miodowa Aparthotel i BC-29 Residence to komfortowo urządzone wnętrza, w których niczego nie brakuje. Wygodne łóżka, piękne łazienki i bogato wyposażone kuchnie to oferta, obok której trudno przejść obojętnie.
Tutti

Tutti Frutti

od 55

Na Rynku Głównym
noclegi dla grup szkolnych w Krakowie

Draggo House

od 65

Na Rynku Głównym
miodowa-aparthotel

Miodowa Aparthotel

od 100

1,7 km od Rynku Głównego
noclegi dla grup kraków

BC 29 Residence

od 100

1,6 km od Rynku Głównego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *