Pokaż wszystkie

Wakacje w Krakowie? Jak najbardziej!

Wakacje w Krakowie, czy warto?

Kto sądzi, że w wakacje nie warto jechać do miasta, wcale nie ma racji! Kraków to miejsce gościnne i tętniące życiem o każdej porze roku. Wakacje tutaj oznaczają długie spacery pośród urokliwych zakątków starówki, znakomitą kuchnię i mnóstwo wrażeń kulturalnych.

Kalendarz wydarzeń w Krakowie 2019

Już 28 czerwca można będzie uczestniczyć w koncercie inauguracyjnym 24. Summer Jazz Festival przygotowanym przez Nigela Kennedy’go i zaproszone przez niego gwiazdy światowej sławy. Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce od maja do października prezentuje fascynującą wystawę „Pamięć morza” prezentującą kształty nadane przez wodę w artystycznej interpretacji licznych twórców. W tym samym czasie w Kamienicy Hipolitów można dowiedzieć się wszystkiego o krakowskich mieszczanach – począwszy od ich historii, przez mentalność aż po znaczenie dla rozwoju miasta. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha do 25 sierpnia proponuje ekspozycję kimon dziecięcych, a Akademia Sztuk Pięknych do 27 lipca – wystawę rysunku „Czarno na białym”. Miłośników kina zainteresuje podróż po filmowym i teatralnym dorobku jednego z najwybitniejszych przedstawicieli tej dziedziny – wystawa „Wajda” otwarta jest w Muzeum Narodowym do 8 września. Centrum Jana Pawła II natomiast proponuje oryginalną ekspozycję wykonaną przez trydenckich rzemieślników z materiałów przywiezionych z okolic włoskiego Trydentu. Sławna „Dama z gronostajem” natomiast czeka na zwiedzających w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego do końca listopada.

Cracow - the main placeMain Market Square - Krakow - Poland
Kanonicza Street in Krakow at NightCarriage with horses, cobbled streets of Krakow

Jakie atrakcje na was czekają?

Miasto przyjmujące rocznie 13 milionów gości oferuje liczne urozmaicenia, aby ich pobyt był udany i pełen wrażeń. Latem krakowskie place i uliczki zapraszają do nastrojowych ogródków, gdzie można smakować dań regionalnych i europejskich. Na trasie spaceru nie braknie też kolorowych lodów i deserów, a Stare Miasto można zwiedzać wygodną dorożką. Otworem stoją liczne muzea – te tradycyjne oraz multimedialne. Młodszych i starszych skusi z pewnością bogata oferta kin w centrum i na obrzeżach miasta. Warto również korzystać z licznych parków i wybrać się na przechadzkę Bulwarami Wiślanymi. Do zaliczenia jest też pięć krakowskich kopców. Należy dodać, że szczególnie dobrze zwiedza się Kraków na rowerze, a system miejski wychodzi naprzeciw wszystkim wypożyczającym jednoślady.

Noclegi na wakacje w Krakowie

Planując wypoczynek w grodzie Kraka trzeba zatroszczyć się o wybór właściwego miejsca zakwaterowania. Wszystkim poszukującym noclegu w centrum miasta polecamy nasze hostele na Starym Mieście i apartamenty na Kazimierzu. To połączenie klasycznych kamienic z nowoczesnymi wnętrzami. Czekają w nich stylowo urządzone pokoje z łazienkami i łóżka ze świeżą pościelą. Warto zaznaczyć, że znajdzie się coś na każdą kieszeń. Nasze obiekty przystosowane są również do przyjmowania grup zorganizowanych, a personel na życzenie doradza, co warto zobaczyć i gdzie udać się na posiłek.
301 (12)noclegi dla grup szkolnych w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *