Pokaż wszystkie
wycieczka do Krakowa

Dwudniowa wycieczka szkolna do Krakowa

Dwudniowa wycieczka szkolna do Krakowa

Wyjazd z klasą do Krakowa na dwa dni umożliwia poznanie najbardziej znanych zabytków tego miasta. Spacer od Wzgórza Wawelskiego aż po Plac Matejki to sławna Droga Królewska. Dawniej była trasą pochodów orszaku króla, uroczystych przejazdów i procesji. Obecnie jest atrakcyjnym szlakiem turystycznym, chętnie wybieranym przez przewodników oprowadzających grupy szkolne po Krakowie.Spacer krakowską Drogą Królewską

Na Wawelu zobaczyć należy Katedrę, dzwon Zygmunta, Groby Królewskie i arkadowy dziedziniec. Po zejściu ze wzgórza przechodzimy malowniczymi ulicami Kanoniczą i Grodzką do Pałacu Biskupiego. To w nim zobaczymy sławne Okno Papieskie. Dalej czeka rozległy Rynek Główny z pełnymi artykułów regionalnych Sukiennicami. Szlak prowadzi do Bazyliki Mariackiej z ołtarzem Wita Stwosza, która mieści się u wylotu ulicy Floriańskiej. Nią właśnie udajemy się w stronę Bramy Floriańskiej, za którą wyłania się Barbakan. Obchodząc go dookoła dostrzegamy Plac Matejki z Pomnikiem Grunwaldzkim.

Wycieczka szkolna na Wawel to świetna opcja dla dzieci i młodzieży!

Wyjście poza centrum Krakowa

Oprócz Drogi Królewskiej grupę szkolną warto zabrać na jeden z pięciu kopców krakowskich. Wyprawa na Kopiec Kościuszki to nie tylko świetna piesza wycieczka, ale również niezapomniany widok na Kraków. Poza centrum na turystów czeka także ciekawa żydowska dzielnica Kazimierz. To tu trzeba uczniów wprowadzić w historię Żydów polskich, pokazać Starą Synagogę i cmentarz Remuh. Doskonałym dopełnieniem tej lekcji będzie wizyta w Fabryce Emalii Oskara Schindlera. Jest to muzeum będące świadectwem wojennych zmagań o ocalenie każdego ludzkiego życia.

Z Kopca Kościuszki rozpościera się niesamowity widok na Kraków.

Nocleg na wycieczkę szkolną do Krakowa

Współpracujemy z obiektami noclegowymi w ścisłym centrum Krakowa. Oferują one bezpieczne zakwaterowanie dla małych i dużych grup szkolnych. W atrakcyjnej cenie otrzymamy komfortowy pokój z wygodnym łóżkiem i łazienką. Lokalizacja naszych hosteli umożliwia swobodne zwiedzanie Starego Miasta o każdej porze dnia. Spokojny spacer wieczorny po gustownie oświetlonej starówce to prawdziwa przyjemność.

noclegi dla grup szkolnych w Krakowie
Draggo House Hostel to idealny obiekt do zakwaterowania wycieczki szkolnej, znajdziecie go Państwo w naszej ofercie

Obiady dla wycieczek szkolnych w Krakowie

Nasza oferta obejmuje również sprawdzone, tanie restauracje, które z powodzeniem obsłużą nawet dużą grupę. Serwowane w nich bogate śniadania, obiady i obiadokolacje zadowolą każde podniebienie. Polecane przez nas lokale nie tylko oferują smaczne, domowe jedzenie, lecz również umożliwiają realizację posiłków dietetycznych. Przygotowanie dań bezglutenowych, wegetariańskich czy wegańskich nie będzie żadnym problemem.

dużo miejsca dla grup w restauracji
Zapraszamy na smaczne, polskie posiłki do naszej restauracji Bazylia, która znajdziecie Państwo w naszej ofercie

Dlaczego warto powierzyć nam organizację wycieczki?

Wycieczka z nami będzie udana, ponieważ mamy bogate doświadczenie w organizacji wycieczek do Krakowa. Oferta obejmuje wyjazdy na jedno, dwu i trzy dniowe wycieczki szkolne. Program obejmuje samo centrum Krakowa lub również atrakcje w okolicy. Celem wycieczki może być klasyczne zwiedzanie miasta lub połączenie edukacji z zabawą i rekreacją. Nasza oferta to ciekawa wyprawa, konkretna wiedza, wygodny nocleg, smaczne posiłki i bezpieczny przejazd. Plan wyjazdu ustalamy z każdą grupą i jest możliwe dostosowanie go do indywidualnych potrzeb.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *